Momentálně však proces přípravy stojí. Město totiž čeká, až bude šance získat na tuto investici dotaci.

„Administrativně jsme připraveni, na stavbu parkovacího objektu máme vše potřebné zařízené. Problémem jsou jen peníze. Město samo o sobě si nemůže dovolit celou zakázku zaplatit ze své kasy, proto se čeká na vyhlášení příslušného dotačního titulu,“ uvedl místostarosta Radislav Mojžíšek.

Laicky řečeno, město čeká na možnost spolufinancovat stavbu z dotací. „V rozpočtu nemáme dostatek peněz, aniž bychom museli upustit od dalších důležitých věcí. To samozřejmě nechceme,“ vysvětlil Mojžíšek.

Kdy bude o dotaci možné zažádat, zatím není jasné. „Může to trvat půl roku, nebo rok. V současnosti bych při vymezení termínu věštil z křišťálové koule,“ podotkl místostarosta.

Stavbu parkovacího objektu, který by byl pro sídliště bezesporu přínosem, však může zhatit ještě jedna věc, a to opětovné protesty obyvatel bydlících poblíž. Řidiči jej bez výhrad vítají, ovšem nikdo jej nechce mít u domu.

„To je skutečně problém. Obávám se, že kdybychom jej chtěli umístit kdekoliv, vždy se najde někdo, kdo bude proti, komu se to nebude líbit. Zatím jsme se sice s negativními reakcemi na nové umístění této stavby nesetkali, ale ty mohou přijít, až bude mít náš záměr konkrétní obrysy a bude se projednávat veřejně,“ dodal Radislav Mojžíšek.