Jako první se diodové lucerny objevily na rekonstruovaném prostranství v Široké ulici. Na dvou stožárech jsou čtyři tělesa, která osvětlují celou plochu. „Tělesa mají takové parametry, aby jejich svit pokryl celou lokalitu. Každá dioda má svou vlastní optiku, čímž je světlo rozprostřeno přesně podle požadavku na konkrétní místo. Hlavní výhodou je významná úspora elektrické energie. To, jak budou nová svítidla spolehlivá, ukáže až provoz,“ řekl Zdeněk Vlček z odboru komunálních služba havířovského magistrátu.

Další lampy s diodami se budou v ulicích objevovat postupně při modernizaci. Už teď se ale ví, že diody budou také v semaforech.
První světelná signalizace vybavená touto úspornou technologií bude instalována na velkém kruhovém objezdu. Jeho přestavba začne v průběhu letních prázdnin a dokončena by měla být v září. Vedle změny počtu a způsobu vedení jízdních pruhů bude kruhový objezd vybaven právě semafory, které budou organizovat dopravu na třech ze šesti směrů.

„Tato netradičně řešená křižovatka bude první v pořadí. Už teď ale připravujeme rekonstrukci světelné signalizace na křižovatce u Společenského domu. I tady se uvažuje o změně jízdních pruhů, kdyby z národní třídy mohly být vedeny dva pruhy pro odbočení vlevo. Semafory už budou vybaveny LED diodami. Rekonstrukce se bude provádět pravděpodobně příští rok,“ doplnil informace Vlček.