„Výsledkem tohoto opatření je klid v blízkosti barů a diskoték, na které byly před vyhláškou četné stížnosti,“ říká ředitel karvinských strážníků Petr Bičej.

Ten si pochvaluje především spolupráci s kluby X-max a Baron, které měly tříměsíční výjimku z vyhlášky. Majitelé těchto klubů museli slíbit, že budou spolupracovat s městskou policií a zajistí před svými podniky klid a pořádek. To vše výměnou za prodlouženou večerku. „Před těmito kluby je klid, což ukazuje, že vyhláška měla svůj efekt,“ myslí si Bičej.

Před pár dny zmíněným klubům výjimka vypršela, tudíž si musí znovu požádat o její tříměsíční prodloužení. „Klub X-Max to již učinil a od 17. června mu běží další tři měsíce. O výjimku zažádal také Bar Bonita, i on byl se svou žádostí u Rady města úspěšný,“ uvedl zástupce mluvčí karvinské radnice Jaroslav Nakládal.

Soukromým klubem se jako mávnutím kouzelného proutku po zavedení vyhlášky stala diskotéka Riwka v Karviné-–Hranicích i bar Gondola v Karviné-Novém Městě. Majitelé těchto zařízení se tak snažili vyhnout tomu, aby musela jejich zařížení v deset večer utichnout.

„V Gondole jsem se byl podívat před pár dny. Majitel tam má opravdu uzavřenou společnost, která přestala dělat před barem hluk. I to je pozitivní,“ říká Petr Bičej.

Zda padly od zavedení „diskotékové“ vyhlášky nějaké pokuty za její porušování, je zahaleno rouškou tajemství. „Mohu potvrdit, že probíhala nějaká správní řízení. Informace o tom, zda padly nějaké pokuty, kolik jich bylo a kdo je obdržel, ale není veřejná. Proto se s vámi konkrétněji bavit nemohu,“ vysvětlil Petr Pluhař, vedoucí odboru správního karvinského magistrátu.

Lokality, které v březnu zastupitelé vytipovali jako nejproblémovější, jsou čtyři. První je v samém centru Fryštátu v ulicích Pivovarské, Mlýnské a na Masarykově náměstí, druhá pak na náměstí Budovatelů v Karviné-Novém Městě. Zákaz hudební produkce po 22. hodině tam platí v ulicích Makarenkově a Družby. Třetí lokalitou je území ohraničené ulicemi J. Vrchlického, Závodní a Tovární.

Čtvrtým problémovým místem je v Karviné-Hranicích okolí nákupního centra Permon a objektu, kde se nachází pobočka České pošty.