Zprávy o údajně výrazném snižování platů se již dostaly i mezi řadové policisty. Ti, stejně jako jejich kolegové z dalších krajů, s chystanými kroky nesouhlasí a obviňují vedení policie z nehospodárnosti. Médiím pak zaslali pozvánku na páteční aktiv, který bude mít podle nich velmi bouřlivý průběh.

Vedení moravskoslezské policie zprávy o snížení platů nechce komentovat. Z jeho vyjádření je však zřejmé, že policie úsporná opatření skutečně chystá.

„Vedení krajské policie nepovažuje za vhodné, aby se policisté o podrobnostech, které se jich dotýkají, dozvídali z médií,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská s tím, že další informace budou zveřejněny až na služebním aktivu. O rozsahu a částkách, o které by policisté mohli v důsledky opatření přijít, Štětínská odmítla hovořit. Více se prý novináři dozvědí v pátek před polednem v aule VŠB-TU, kde se uskuteční briefing s ředitelem Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomášem Tuhým.

„Tématem budou základní informace o změnách systému režimu služeb, které povedou k finančním úsporám v rámci krajského ředitelství,“ uzavřela Štětínská.