Úřednický peloton vyrazí do ulic přesně v 10 hodin. Do pedálů budou úředníci šlapat zhruba tři hodiny, během kterých ujedou zhruba 30 kilometrů.

Trasu pro ně jako každým rokem připravil vedoucí odboru životního prostředí a služeb, vášnivý cyklista Pavel Klimovič.

„Na začátku projedeme městské investiční akce v centru Bohumína. Zkontrolujeme proměnu školního dvoru u Masarykovy základní školy, dětské dopravní hřiště v Hobbyparku, cyklostezku na Šunychelské ulici a zamíříme i do Rafinérského lesíka, v němž se právě dokončuje jeho regenerace. Vyrazíme ovšem i do městských částí. Například ve Skřečoni si prohlédneme místo, kde došlo po letošní povodni k demolici jednoho domu. Čeká nás i prohlídka skládky komunálního odpadu, kterou rozšiřujeme a projedeme v Záblatí i lokality, kde se v budoucnu počítá se stavbou rodinných domů. Projedeme také některá místa, kde v květnu potrápila naše obyvatele velká voda,“ prozradil Pavel Klimovič.

Vedení Bohumína vyjíždí na kolech na prohlídku města už třináct let. Naposled ji absolvovali úředníci loni v červnu. Městu se osvědčilo, že problémy je dobré znát nejen od stolu, ale také z terénu.

„Některá rozhodnutí, která nejsou akutní, odkládáme právě na vyjížďku. Na té se všichni sejdeme a vyjíždíme i do lokalit, které nejsou autem běžně přístupné. Razíme totiž zásadu, že lépe je jednou vidět, než stokrát slyšet. V praxi se nám to už mnohokrát osvědčilo.,“ dodal starosta Bohumína Petr Vícha.