Tento týden prošla kolaudací stavební část, o prázdninách se bude zařízení vybavovat a město se také dozví, jestli získalo evropskou dotaci na vnitřní vybavení a platy zaměstnanců. Je to již čtvrtá mateřinka, která bude součástí této školy.

„S několik let přetrvávajícím baby-boomem a snahou rodičů umisťovat děti do předškolních zařízení již od dvou let věku jsme nebyli schopni uspokojit všechny zájemce z centra města a museli jsme je odkazovat na mateřinky na sídlištích. Proto jsme hledali možnosti jak rozšířit kapacity předškolních zařízení v této části města,“ vysvětluje starosta Vít Slováček.

Vhodné prostory se našly v budově Masarykovy základní a mateřské školy a navíc se otevřela možnost získat dotaci z Evropského sociálního fondu, operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

„V rámci projektu Podporujeme vaši budoucnost lze získat prostředky na zřízení firemních mateřinek. Proto školka figuruje jako zařízení pro zaměstnance školy, kterých je necelá stovka, dále pracovníky městského úřadu a příspěvkových organizací. Neobsazená místa pak nabízíme i dalším zájemcům, což se už stalo. Navíc se díky našemu zařízení uvolní i místa v okolních školkách,“ uvedla ředitelka Masarykovy základní školy Iveta Chalupová.

Českotěšínští mají nyní k dispozici celkem devatenáct mateřských školek – 16 českých a tři polské.