„V současné době se ve městě rychle staví, povodně však některé trasy zalily, a tak se termín uvedení do provozu musel posunout. Proto se také nyní na více místech pracuje současně,“ podotkl Jaroslav Jurča, tiskový mluvčí skupiny ČEZ.

Zpoždění by však nemělo být výrazné. „V období od srpna do října letošního roku bude postupně zahájena dodávka tepla do některých částí Bohumína,“ slibuje Jurča.

Dvaceti dvěma kilometry potrubí, kterým bude proudit teplo z dětmarovické elektrárny do bohumínských domácností, škol, školek, kina, domu dětí a mládeže a dalších budov, tak již brzy začne proudit teplo.

Přes šestnáct kilometrů páteřního rozvodu bude zásobovat centrum Bohumína a necelých šest kilometrů potrubí rozvede teplo v Bohumíně-Záblatí. Obě části městské sítě jsou napojeny na téměř osm kilometrů dlouhý horkovod z Elektrárny Dětmarovice, který byl uložen do země již v loňském roce. Připojení a rozvody tepla v Bohumíně přijdou na více než 500 milionů korun. Náklady na výstavbu teplovodu hradí Skupina ČEZ.

Zástupci ČEZu slibují bohumínským levnější variantu tepla. „Úspora nákladů na vytápění je očekávána kolem 20 procent,“ shrnul závěrem mluvčí.