Zatímco pojišťovna Generali ve své zprávě při meziročním srovnání zaznamenává nárůst vloupání v rámci celé republiky, policisté na Karvinsku sledují opačný trend.

„Doslova pozvánkou pro zloděje bývá otevřené okno na ventilaci nebo pouze „zabouchnuté“ vchodové dveře. Překonání neuzamčených dveří trvá zlodějům pár sekund. Před odjezdem na dovolenou je například dobré zajistit si vybírání schránky v době nepřítomnosti,“ radí mluvčí pojišťovny Jiří Cívka.

Nutné je podle něj být také opatrný na to, co lidé zveřejní na své oblíbené sociální síti. „V zahraničí už se dokonce objevily případy, kdy lidé zveřejnili svůj odjezd na dovolenou na Facebooku a když se vrátili domů, nestačili se divit, že mají vykradený byt. Opatrnosti není nikdy nazbyt,“ dodal zástupce pojišťovny.

Tyto rady si zřejmě lidé na Karvinsku začali brát více k srdci. Lupičů v bytech a rodinných domech totiž významně ubylo. „Na Karvinsku jsme loni registrovali za období od ledna do května 131 vloupání do bytů a 33 do rodinných domů. Letos za stejné období bylo vykradeno 54 bytů a 28 rodinných domů,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.