„Aktuálním tématem besedy byla oblast bezpečnosti a veřejného pořádku v Karviné. Lidem jsme mimo jiné představili projekt Nulová tolerance, který ve městě běží,“ uvedl Václav Ožana z Městské policie v Karviné.

Dotazů a stížností bylo od přítomných víc než dost. „Mezi často se opakujícími stížnostmi bylo rušení nočního klidu při pořádání diskoték, volně pobíhající psi, problémy s mládeží a problémy s grilováním na veřejných prostranstvích,“ popsal Ožana.

Vyhláška sice hluk během diskoték řeší, ale ne vždy je v možnostech klubů, aby tomu zabránily. „Často začnou mladí dělat hluk až poté, co diskotéka skončí. Například na ulici Vrchlického se po zavření zdejších klubů rozeběhnou do sousedních dvorečku, tam ještě popíjejí a hulákají,“ popsal velitel karvinských strážníků Petr Bičej.

Ač grilování pod širým nebem zní na první pohled nevinně, i tady se najde důvod ke stížnostem. Zvláště uprostřed sídliště. „Problémem bývá hluk, oheň uprostřed města a nepořádek po grilování,“ popsal Bičej s tím, že tématem debat bylo soužití s nepřizpůsobivými lidmi, hlavně v Karviné-Novém Městě.

Stížnost padla nejen na hlučnost, ale i na setkávání narkomanů na různých polozapadlých místech. „Problém jsme řešili i u non stop otevřeného stánku naproti Mototechny v Karviné-Novém Městě. Tady se schází narkomanů hodně a to se lidem nelíbí. A když se ti starší ozvou, je jim vyhrožováno,“ popsal Bičej jeden z konkrétních problémů, které byly diskutovány.

Řešení, pokud je možné, strážníci řeší operativně. „Pokud je to rozumné a realistické, tak ze všech zaznamenaných dotazů a stížností, se snažíme vše vyřešit,“ dodal Bičej.