Personál koupaliště ve středu očekával nejvyšší návštěvnost letošní sezony. Přálo tomu počasí a také to, že mnoho dětí dosud neodcestovalo na prázdniny mimo město. Koupaliště lidé volí stále častěji před návštěvou některé ze dvou přehrad v těsné blízkosti Havířova. Důvodem je především upravené prostředí a čistá voda v bazénech. Havířovské koupaliště je přitom jedním z mála v regionu, kde dokáží pomocí mnoha filtrů upravit i vodu z řeky. Pro tuto variantu však platí přísná pravidla. Pokud není možné vodu odebírat z řeky, plní se bazény z vodovodního řadu.

Havířovské koupaliště má v provozu všechny atrakce, včetně mnoha chrličů, protiproudu, tobogánů a skokanské věže. Všechny atrakce jsou přitom v ceně vstupného. Teplota v bazénech se pohybuje okolo 22 stupňů. V areálu si lidé mohou odložit svá kola, využít převlékárnu a samozřejmostí jsou občerstvovací kiosky.

Na bezpečnost návštěvníků dohlíží plavčíci a po celou provozní dobu je na koupališti přítomen lékař. Ten ošetřuje nejčastěji píchance od bodavého hmyzu, se kterými se hlásí především alergici. Výjimečné však není ani ošetřování drobných úrazů, kolapsů z horka či infarkty u starších návštěvníků.