Přeplněná letní koupaliště a aquaparky nenabídnou mnoho vyžití příznivcům plavání, ty naopak potěší slevy, které pro ně připravily některé kryté bazény v regionu.

„Jako každý rok máme celodenní vstupné, pro dospělé 48 korun a pro děti poloviční,“ řekla vedoucí karvinského krytého bazénu Taťána Červená.

V Orlové se lidé mohou za hodinovou cenu koupat třikrát déle již od začátku června. Sleva však neplatí pro některé doplňkové služby, jakými jsou sauny či ledové jeskyně. Podobně je na tom také bohumínské aquacentrum, tam však návštěvníci ušetří pouze ve všedních dnech.

Na letní měsíce se však mohou těšit nejen příznivci vodních aktivit. Například v karvinské tenisové hale si v letních měsících lidé zasportují o polovinu levněji.

„Padesátiprocentní sleva se týká tenisu, squashe a badmintonu, nevztahuje se na vstup do posilovny. Platí až do konce srpna neomezeně, tedy i o víkendech,“ řekla Sylvie Nendzová z Hotelu Sport v Karviné. Letní akci si připravili také v bohumínském sportovním centru, kde je pro návštěvníky připravena každá třetí hodina badmintonu a squashe zdarma.

Naopak v Havířově se žádné slevy ze vstupného na sportoviště nechystají. Například squash na zimním stadionu pouze omezí provoz.

„Za roky provozu už víme, že v létě chodí hrát squash stejná skupina lidí, a to hlavně ráno a večer. Tomu přizpůsobíme otvírací dobu. Jiná opatření více lidí na kurt nepřinesla a myslím si, že naše ceny už jsou i tak dost nízké,“ uvedl ředitel SSZR Havířov Jiří Bednář.

Radnice ale na druhé straně uzavřela dohodu s řediteli základních škol, jejichž hřiště jsou provozuschopné a vhodné pro sportování veřejnosti, na jejich bezplatném využití dětmi v době prázdnin. Jedná se o nejfrekventovanější hřiště ZŠ Gorkého, ZŠ Kudeříková a ZŠ Jarošova, kde budou navíc umístěna v době prázdnin přenosná sociální zařízení.

LUKÁŠ TRNKA, LIBOR PRISTÁŠ