Stavební stroje a opatrnou jízdu vyžaduje v těchto dnech průjezd úsekem po ulici Žižkova v Karviné-Mizerově v úseku od ubytovny Kosmos po kruhový objezd pod Kauflandem. „Oprava této části komunikace potrvá do konce srpna,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Již ve středu se silničáři vrhnou na ulici Československé armády u Rehabilitačního sanatoria Lázní Darkov. Ta opravu nutně potřebuje a stavbaři tam použijí unikátní technologii za studena, která zaručí delší životnost a vyšší odolnost vozovky.

„Pro řidiče to bude znamenat zhruba do konce srpna průjezdnost jen v jednom pruhu v asi 500 metrů dlouhém úseku. Linky MHD doznají jen nepatrných změn,“ upřesnila Swiderová.

Ještě hůř jsou na tom obyvatelé Bohumína, kterým stavbaři ztěžují život již několik měsíců: staví se teplovod, nový skřečoňský most, dálniční přivaděč i dálnice.

„Aby toho nebylo málo, tak budujeme ještě cyklostezku v Šunychelské ulici a rekonstruujeme parkoviště na sídlišti v ulicích Mírová a Nerudova. Nic dalšího ale nerozjíždíme, úplně stačí to, co se tady děje teď,“ dodala mluvčí radnice Lucie Balcarová.

V Českém Těšíně budou přes léto pokračovat v již zahájených akcích. „Práce pokračují na revitalizaci Masarykových sadů, Parku Adama Sikory a ulice Tovární. Ta by měla být hotova do konce srpna. Žádné opravy, které by během léta zkomplikovaly dopravu, nemáme v plánu,“ řekl místostarosta Českého Těšína Stanislav Folwarczny.

Ani s koncem letních prázdnin nebude všem opravám konec. V Karviné se zřejmě ještě v srpnu začne s rekonstrukcí budovy městské policie.
„Nejpozději v září pak plánujeme zahájit revitalizaci dalších obytných domů v Karviné-Novém Městě a opravu další komunikace s chodníky v Zakladatelská ulici,“ uvedla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

V Havířově začala rekonstrukce kruhového objezdu u vlakového nádraží. Provoz tam bude ve všech směrech sveden do jednoho pruhu, když ten druhý bude průběžně opravován. Situace by měla částečně omezovat dopravu až do konce srpna. Koncem prázdnin se počítá s krátkodobými celkovými uzavírkami.