Hlavním favoritem závodu je karvinský Jan Zaremba. Na startu se objeví i sedmašedesátiletý veterán.

„Tahákem by se měl stát karvinský rodák a třetí muž uplynulého českého šampionátu Jan Zaremba, který je pochopitelně ve třídě MX1, dříve Open, největším favoritem. Mezi stopětadvacítkami, nyní MX2, by měl kralovat další regionální závodník Josef Kulhavý,“ předpokládá hlavní organizátor akce Jindřich Hrabica senior, který na domácí trať lákal i svého úspěšného syna. „Bohužel, změny v termínové listině evropského šampionátu vyslaly Jindru závodit do Lotyšska,“ vysvětlil.

Poněvadž český šampionát si v tomto čase užívá prázdninového volna, dá se očekávat příjezd dalších předních tuzemských závodníků. „Přijedou určitě i Poláci. Přední závodníci se rádi udržují v kondici a závodním tempu. Věřím, že obsazení bude kvalitní,“ konstatoval předseda pořádajícího Auto moto klubu Petrovice.

Nedělní den v Petrovické kotlině odstartují již v 8 hodin tréninky, samotný závod vypukne půl hodiny po poledni. „Bojovat se bude ve třech třídách – MX1, MX2 a veteránech. Závod se skládá ze dvou rozjížděk, která vždy trvá dvacet minut plus dvě kola navrch,“ upřesnil Hrabica senior. „Zajímavostí je, že se představí i dva závodníci, kteří soutěží i v 67 letech.