V programu Pro zdraví, který se věnuje především podpoře zdravotních a sociálních služeb, dostane 600 tisíc korun občanské sdružení Heřmánek, které v Karviné provozuje stejnojmenný Dům na půli cesty pro děti odcházející z dětských domovů.

„Nejvyšší pomoc v programu Pro radost, který se zaměřuje na podporu kulturních, sportovních a vzdělávacích aktivit, získá obecně prospěšná společnost Respekt institut na projekt Žurnalistika v praxi. Jeho cílem je vzdělávání talentovaných novinářů, především studentů vysokých škol,“ upřesnil mluvčí Nadace OKD Vladislav Sobol.

V programu Pro budoucnost, jehož cílem je především podpora životního prostředí v regionu a péče o kulturní památky, se mohou na půlmilionový grant těšit hned dvě organizace. „Město Orlová plánuje vybudování dětského hřiště pro školáky, ostravská Charita sv. Alexandra pak chce pokračovat v obnově chráněné kulturní památky – bývalého Dolu Alexandr, kde už nyní zaměstnává v chráněných dílnách několik desítek handicapovaných lidí,“ doplnil Sobol.

Ve specifickém programu Pro Evropu, jež přispívá organizacím na přípravu žádostí pro získání grantu z EU, podpořila nadace deset organizací. Na nejvyšší částku, 200 tisíc korun, se může těšit Oblastní charita Uherské Hradiště. Ta chce vytvořit chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením.