„Nerespektují dopravní značení a parkují bezohledně vůči ostatním řidičům. Nehledě na to, že často svou neukázněností překáží sanitkám či hasičům v průjezdu,“ uvedl ředitel karvinských strážníků Petr Bičej.

Podle strážníků je lepší parkovat o pár ulic dále, když nejsou volné parkovací plochy přímo v blízkosti koupaliště.

„Vyhnete se tak risku odtažení vašeho vozu. Nemluvě o tom, že by díky vašemu nezodpovědnému jednání byla komplikována práce některé ze složek Integrovaného záchranného systému. Tady může jít i o život!“ varuje ředitel Bičej.

Dalším nepříjemným jevem vodních radovánek jsou neukáznění návštěvníci přímo v areálu samotného bazénu.

„Hned na počátku sezony jsme byli voláni k řešení problémů s mladíkem, který si pramálo dělal z pravidel chování na koupališti a ignoroval příkazy personálu. Mnozí z návštěvníků totiž nedbají instrukcí personálu koupaliště nebo jsou v podnapilém stavu. Svým chováním, například bezhlavým skákáním ze břehů bazénu do vody, pak mohou ohrozit nejen své zdraví, ale i zdraví ostatních. To se také v minulosti, bohužel, stalo,“ varuje ředite městské policie.

Klasicky se také v areálech letního koupaliště „ztrácí“ peněženky, kabelky, hodinky, mobilní telefony a další věci. „Tyto věci zůstávají bez dohledu na dekách, čehož jednoduše zlodějíčkové dokáží využít,“ říká Bičej.

Lidé by si tak měli své cennosti buď pečlivě hlídat, nebo si je uschovat.