67. ročník Tour de Pologne startuje 1. srpna ve Varšavě na jih Polska v sedmi etapách. Čtvrtá z nich zahrnuje úsek mezi obcí Tychy a hranicí rozdělenými Těšínem a Českým Těšínem. Obě města, tedy jejich historickou část, projedou závodníci 4. srpna celkem třikrát na okruhu 6,8 kilometrů vytyčeném hraničními mosty.

Čtvrtá, „těšínská“ etapa má 175,9 kilometru. Cyklisté by měli vyjet na hraniční rundu v 18 hodin, příjezd na náměstí na polské straně je v 18.45, kde také bude dekorování vítězů etapy.

„Není to lehká trasa, cyklisté musí zdolat převýšení 616 metrů a na Těšínsko pojedou přes klikatý Koňakovský průsmyk,“ upozornil místostarosta města Stanislav Folwarczny.

Příjezd evropské cyklistické špičky je nejen divácký zážitek, ale je to také velká reklama pro město. Každodenní přímé přenosy ze závodů každým rokem přitáhnou miliony diváků. Své transmisní vozy pošle i kanál Eurosport, který bude od nás vysílat do 59 zemí ve dvaceti jazycích. Slavný závod Tour de Pologne se jede od roku 1928 a dvakrát jej projel jako vítěz český borec – Ondřej Sosenka.

Doprovodným programem slavného cyklistického závodu je edice pro menší Nutella mini tour de Pologne, která se pojede dopoledne po stejné trase jako profesionální závod. Přihlášky lze podávat na stránkách www.langteam.com.pl pro věkové kategorie 9-12 let a 13-14 let.