Místní strážníci ovšem mají problém s tím, jak návštěvníci parkují – na trávnících a chodnících v okolí bazénu. A na tento tropický víkend se chystají strážníci i policisté zvláště – protože ve městě vzhledem k tropickému počasí očekávají rekordní návštěvnost.

„Během nejbližšího víkendu, vzhledem k předpovídaným teplotám, očekáváme rekordní počet plavců. Městská policie i Policie České republiky budou hlídkovat v okolí bazénu ve větším počtu než obvykle,“ upozornila mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková. Špatně parkující tak mohou přijít o peníze, které ušetří na vstupném, zaplatit je mohou v případě nepozornosti na pokutě.

Parkující auta podle českotěšínské mluvčí nejsou problémem jen kvůli špatnému parkování jako takovému, ale ztěžují příjezd například sanitkám zdravotnické pomoci nebo hasičům. „Špatně parkující auta překážejí také cyklistům,“ doplnila Havlíková.

V případě zaplnění parkovacích míst u bazénu mohou koupající se využít bezplatná parkoviště u obchodního domu Kaufland a dalších parkovacích míst v okolí. „Je možné přijet také na kole, v tomto případě nabízíme možnost hlídaného a zamykatelného místa pro kola,“ upozornila dále Havlíková.

Od středy tohoto týdne funguje i webová kamera na stránkách Českého Těšína, monitorující právě koupaliště.

„Kamera monitoruje bazén a jejím účelem je především poskytnout informaci lidem, kteří přemýšlejí, zda se na bazén vypravit – aby viděli, jaká je tam návštěvnost a zda má smysl se vypravit nebo je příliš velká tlačenice,“ uvedl Marek Knapp z českotěšínské radnice.