Kolotoč se roztočí 11. července a zastaví se až 6. srpna. „V té době máme každý všední den od 9 do 12 hodin připravený pro děti a mládež program,“ uvedla koordinátorka projektu Martina Oláhová ze sociálního odboru bohumínské radnice.

Děti se budou učit jezdit na koni, vyrazí navštívit klub branné přípravy, navštíví hasiče, zahrají si florbal, badminton, zaplavou si v bazénu a podobně.

Osloveny by měly být především děti ze sociálně slabších rodin, které se z města přes prázdniny příliš nedostanou, a nechtějí se jen tak „poflakovat“ před domem. „Chceme, aby i ony si užily prázdniny plné zábavy,“ vysvětluje Oláhová s tím, že kolotoč akcí je přístupný všem dětem ve zmíněném věkovém rozmezí.

Bohumínští úředníci se do podobné akce pouštějí vůbec poprvé. Inspiraci dle svých slov našli v okolních městech. Už teď se zdá, že o seriál akcí bude mezi dětmi veliký zájem. „Mám první odezvy, které naznačují, že zájem je veliký. Očekáváme, že půjde o desítky dětí,“ předpokládá Oláhová.
Čtyřtýdenní maratón Prázdninového kolotoče doplní také soutěž, na jejímž konci čekají na účastníky zajímavé ceny jako jízdní kolo, MP3 přehrávač a podobně.

Školáci se mohou registrovat již nyní a pak průběžně kdykoliv během probíhající akce, až do posledního dne. „I když se dítě vrátí z prázdnin a bude se chtít přihlásit na poslední dva tři dny, není to problém,“ dodala bohumínská úřednice.