„To je holý nesmysl. Magistrát ani nikdo jiný za Romy vstupné neplatí. Žádná skupina nemá ani jiné výhody,“ řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Bednář.

Shodou okolností měl také on osobní zkušenost se šířením této nepravdivé zprávy. „V době největšího návalu, kdy se u pokladny tvořily fronty, jsem byl osobně přítomen tomu, když jedem muž tvrdil v davu, že Romům platí vstupné radnice, kdežto všichni ostatní musejí platit celé vstupné. Poslouchalo ho tak čtyřicet lidí a tuto fámu brali jako zaručenou informaci, což je rozhořčovalo. Vyzval jsem tohoto šiřitele pomluvy, aby se šel podívat k pokladně a on sám na vlastní oči viděl, jak zrovna platil jeden z Romů i s dítětem klasické vstupné. Po vysvětlení lidem zpětně sdělil, že to co říkal, tedy není pravda,“ přiblížil nedělní situaci Bednář.

Lživá zpráva se však už nesla městem jako blesk a naštvaní lidé si o tom povídali na každém rohu i v obchodech. Někteří volali i do redakce a chtěli vysvětlení. Obdobná situace se přitom opakuje, protože i loni byly firma SSRZ a havířovský magistrát obviněny ze stejného postupu.
„Dostal jsem dokonce na meil i několik oficiálních stížností od lidí, kterým se nelíbilo, že mají být zvýhodňováni ti, kteří následně dělají na koupališti největší nepořádek. Ujistil jsem je, že se tak neděje a navíc nikdo ani žádné výhody nepožadoval,“ dodal ředitel SSRZ.