Radnice tam původně zvažovala zřídit útulek pro psy, což ovšem vzhledem k hrozbě záplav není možné. „V současnosti již o objekt zájem nemáme. V oblasti navíc není dovoleno podle územního plánu stavět,“ uvedla Michaela Karasová z českotěšínské radnice.

A tak město pouze kosí pozemky, jejichž je vlastníkem, a které lidé obvykle využívají k procházkám. Jako rekreačně-parková oblast by přitom lokalita využitelná byla.

Jeden z majitelů budov, Ivo Cimala, uvedl, že budova je momentálně zastavena bance a na podzim či na začátku příštího roku zvažuje dražbu a oddlužení nemovitosti.

„Těsně po revoluci jsme objekt využívali jako dílny – stolárnu. Pak tam byli v nájmu jiné firmy. Bohužel, nevím, zda naší nezkušeností nebo tím, že zahraniční odběratelé nebyli spolehliví, stolárna zkrachovala a pozdější nájemníci neplatili nájem. Ale potřebovali jsme živit děti, takže celá situace se nakonec vyhrotila tak, že jsme budovu museli zastavit bance,“ popsal Ivo Cimala.

Majitelé, kterými jsou kromě Iva Cimaly ještě manželé Kalusovi, chtěli dát budovu do dražby v loňském roce.

„Trošku se to pozastavilo, protože to město nejdříve chtělo, pak zase ne. Ale rádi bychom objekt nabídli do dražby v nejbližší době. Žádné kroky v tomto směru ještě zahájeny nejsou, ale pokud situace půjde dobře, rádi bychom budovu nabídli buď na podzim, nebo na začátku příštího roku a oddlužili ji tak,“ dodal Cimala.