„V těchto horkých dnech zajišťujeme například kropení rozpálených chodníků a vydatně zaléváme i nově vysazené stromy a květinové záhony. Doplňována je pravidelně i voda v mobilní zeleni na sloupech veřejného osvětlení,“ přiblížila mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.
Ke zchlazení rozpálených chodníků spotřebují Technické služby Havířov okolo 10,5 tisíce litrů užitkové vody denně. Kropící vozy jezdí dvakrát denně v úseku dlouhém asi pět kilometrů.

K péči o zeleň se v horké dny vyčerpá okolo osmadvaceti tisíc litrů užitkové vody denně, když běžně se spotřeba vody pohybuje mezi deseti a dvanácti tisíci litrů. „Zaléváme trvalkové záhony, mobilní zeleň na sloupech veřejného osvětlení, letničkové záhony i nově vysazené květinové záhony,“ poukázala dále Pondělíčková.

Nově vysazené habry na Hlavní třídě jsou zalévány do speciálně vytvořeného zavlažovacího systému, který byl během rekonstrukce kolem každého stromu vytvořen. Údržbu a zalévání habrů zajišťuje firma, která stromy dodala v rámci rekonstrukce.