Starosta Petr Vícha v reakci na pondělní podvečerní telemost vysílaný Českou televizí v pořadu HydePark Deníku řekl, že vyčká ministrovy osobní návštěvy v Bohumíně, kterou Bárta před televizními kamerami přislíbil, a věří, že ministr rozhodnutí o zastavení stavby nakonec přehodnotí.

„Myslíme si, že už i víme, proč vůbec k takovému to rozhodnutí došlo. Pan ministr neměl detailní údaje o významu této stavby pro město a neví, že starý most už byl stržen. Hlavně ale neví, v jaké fázi rozpracovanosti stavba toho nového již je. Přerušit ji by bylo krajně neekonomické,“ vysvětlil Vícha.

Přestože jsou nejen zástupci města, ale také obyvatelé Skřečoně, jež mají už dlouhé měsíce stavbaře za své sousedy, ministrovým rozhodnutím rozhořčeni, nechtějí se zatím uchylovat k žádným nátlakovým akcím.

„Vyčkáme, zda pan ministr dostojí svému slibu, že do Bohumína osobně přijede, a tady mu vysvětlíme celou situaci. Věřím, že poté, co mu odborníci předloží všechny argumenty včetně těch technických, pochopí, jaké důsledky by zastavení stavby mělo, a své rozhodnutí přehodnotí,“ říká Vícha.

Dodal, že všichni místní raději oželí, že nebude dokončen dálniční přivaděč, který na most navazuje, ale spojení dvou částí města je prostě prioritou číslo jedna.

„Stejně se celou věcí díváme v otázce dokončení samotné dálnice. Ta když nebude hotová, zase tolik se nestane, to přežijeme, ale dopravě a lidem v Bohumíně je nutné co nejrychleji ulevit,“ tvrdí Vícha.

Nad železniční tratí ve Skrečoni se již vzpíná ocelová konstrukce a k dokončení stavby chybí půl roku práce. Termín je na jaře příštího roku. „Pokud se bude stavět dál, myslím, že není problém termín dokončení dodržet,“ soudí bohumínský starosta.

Další důležitou stavbou, kterou Bohumíňané netrpělivě očekávají, je most přes dálnici, který vyrostl v Šunychelské ulici a spojuje centrum města s částí Šunychl, Kopytov, popř. s Novou Vsí. Ten by měl být zprovozněn příští týden.