Hotovo by mělo být už za několik málo týdnů, přesto, že stavba nabrala kvůli květnové povodni zpoždění. To se však podařilo smazat.
Na místě staré loděnice vyrostla nová centrální budova s občerstvením, sociálním zázemím, skladem lodí a sportovních potřeb a terasou s letním krbem. Loďky budou kotvit u nového mola.

Areál Lodiček, který se nacházel na jakémsi poloostrově, je nyní celý obklopen řekou a s pevninou jej spojují dva mosty přes slepá ramena řeky. Kromě vlastního areálu loděnice se zázemím tam lidé najdou nová sportoviště pro mládež i hřiště pro menší děti. „Nechybí nová zeleň, přibudou lavičky i nové osvětlení,“ přiblížila mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Zrekonstruovaný areál včetně sportovišť bude přístupný ještě na podzim, loděnice zřejmě až příští rok na jaře. „V dalších letech zrevitalizujeme i jezero v parku, což bude stát dalších asi 100 milionů a opět má město příslib dotace, tentokráte od státu z peněz určených na oživení oblastí zničených těžbou uhlí,“ přiblížil primátor Karviné Tomáš Hanzel.

„Lodičky“, jak Karvinští areál nazývali, muselo město přede dvěma lety nechat zbourat. „Hlavně stará budova byla zchátralá, nevyhovující novým potřebám. A protože to opravdu bývalo oblíbené místo místních obyvatel, chtěli jsme novou loděnici nejdříve postavit ze svého, ale díky dobrému projektu jsme z EU získali ještě více peněz a mohli jsme být velkorysejší,“ doplnil primátor.

Rekonstrukce přijde na 28 milionů korun, přičemž 90 procent jsou evropské peníze.