„Postupem času se stalo pracovištěm, poskytujícím komplexní péči o pacienty s šedým zákalem, onemocněním sítnice, včetně diabetické retinopatie, odchlípením sítnice a úrazy oka,“ řekl primář oddělení Jiří Slepánek.

Jako jedno z několika v republice provádí komplexní vyšetření suchého oka, tedy onemocnění způsobené poruchou tvorby slz a následným poškozením rohovky.

V letošním roce přibyl do rohovkové poradny nový přístroj – konfokální rohovkový mikroskop HRT. „Ten umožňuje další zkvalitnění a zpřesnění diagnostiky onemocnění rohovky a tak lépe zhodnotit průběh onemocnění. Tento špičkový přístroj pomůže zvolit nejvhodnější a nejšetrnější léčbu,“ upozornil Slepáček. V naší nemocnici je navíc jediná poradna na Moravě a ve Slezsku, která může pomáhat klientům s onemocněním jak vrozené, tak získané povahy.

Kromě 20 lůžek, kde jsou hospitalizováni dlouhodobější pacienti a operovaní, je součástí očního oddělení také komplex ambulancí. „Ten je tvořen glaukomovou a retinální poradnou. Léčba je plně k dispozici zájemcům okolí. Díky nejmodernějšímu přístrojovému vybavení tyto ambulance zajišťují kvalitní a odborné ošetření pacientů,“ řekla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.