Hustý černý kouř byl viditelný z několika kilometrů. Nestoupal přitom k obloze, ale držel se v nízké výšce. Všechny nečistoty vanuly směrem na Karvinou. Lidé, kteří kouř pozorovali, měli dojem, že se jedná o větší požár.

Velké množství kouře, který halil i provozní budovy v areálu firmy, zaujalo i samotné zaměstnance teplárny. „Mohu potvrdit, že došlo k nestandardní situaci, jejíž přesnou příčinu zatím vyšetřujeme. Při najíždění jednoho z kotlů se do zařízení dostalo příliš mnoho paliva. Došlo k ucpání tkaninového filtru. Zařízení bylo okamžitě odstaveno, ale vlivem setrvačnosti to trvalo několik desítek minut. My se za způsobené potíže lidem z Karviné a okolí omlouváme. Na dodávku tepla pro naše odběratele neměla ranní událost vliv, protože se týkala pouze jednoho z více kotlů,“ řekl na dotaz Deníku mluvčí společnosti Dalkia Česká republika Milan Wagner.

Karvinsko patří dlouhodobě mezi regiony s nejvyšším znečištěním ovzduší. Lidé si stěžují především na hutní provozy ostravských a třineckých oceláren. V současné době se vedou spory o to, zda právě v lokalitě karvinské teplárny bude postavena nová spalovna komunálního odpadu. Proti se stavějí také Poláci, kteří se obávají spadu škodlivin na jejich území.