Sportovní hala byla postavena v areálu Základní školy Žákovská. Určena je především pro klasické míčové hry, badminton nebo další sportovní či kulturní účely. Sloužit bude nejen pro školní výuku a sportovní oddíly, ale své hodiny si v ní mohou pronajmout i sportovci z řad veřejnosti.

„Ve své funkci jsem otevíral řadu objektů a zařízení. Provoz tohoto sportovního stánku však zahajují obzvláště rád, protože je určeno pro kolektivní sporty,“ řekl primátor Havířova František Chobot.

Zázemí disponuje několika šatnami, sociálním zařízením, sklady pro sportovní náčiní či prostory vzduchotechniku. Přímo v hale je hlediště pro necelé čtyři stovky diváků. Tribuna je od hrací plochy oddělena mantinelem. Své vlastní mantinely mají florbalisté.

Podle přísných norem bylo pamatováno na tělesně postižené sportovce i návštěvníky. Zařízení je bezbariérové a vyhrazeno mají několik míst pro vozidla. Stejně tak je přímo u haly parkoviště pro tři autobusy.

Sportovní hala se dá předělit závěsy na menší hrací plochy. Basketbalisté mají k dispozici několik košů, které se vysunují ode zdi, nebo spouštějí od stropu. V ploše jsou kotevní body pro stožáry na sítě.

Velká hala je spojena s dvěma menšími tělocvičnami, které byly už dříve součástí školy. V rámci stavby je nechalo město zrekonstruovat. V areálu je navíc venkovní travnaté hřiště a menší hřiště pro míčové hry. Sportovní hala Žákovská je druhou ve městě s podobně velkou hrací plochou po Městské sportovní hale.