Stahovaly se z různých částí měst: skupinky dětí, převlečených do kostýmů, se k zámeckému návrší blížily ze všech stran města, doprovázené rodiči nebo staršími kamarády. Organizátoři připravili pro děti strašidelný program, hry a zábavy se zámeckou tématikou a také lampiónový průvod a ohňostroj.

Z programu byly děti nadšené. „Amálka se sice trošku bála ohňostroje, ale jinak se jí tam moc líbilo,“ popsala jedna z maminek malých návštěvníků.

Po celém zámeckém vrchu běhaly děti s lampiony a musely plnit různé úkoly. Ať už projít pavučinou u třímetrového pavouka bez zazvonění jediné rolničky, přes vytažení netopýra nebo krysy (samozřejmě umělých) z kotle v chýši u čarodějnice, nebo složení puzzle ve strašidelné jeskyni.

Strašení se ovšem líbilo nejen dětem, ale i dospělým. „Každý rok přibývá účastníků i těch, kteří jsou ochotni se převléknout. Roste také nápaditost soutěživost dětí i rodičů,“ komentoval starosta Českého Těšína Vít Slováček dvoukilometrový průvod, který se z české strany hranici vydal na tu polskou.

Celkem se akce zúčastnily tisíce lidí z obou stran hranice. „Bylo tam hezky. Strašidelný večer nakonec přilákal tisíce dětí. Hrálo divadlo, soutěžilo se o nejlepší masku a pro děti byl připraven zajímavý program,“ popsala úžasnou atmosféru mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.