„Pokusíme se zajistit náhradní okruh a budeme dodávat teplou vodu tak, jak to bylo plánováno. A to přesto, že nám družstvo v uvedených vchodech neumožnilo montáž domovních předávacích stanic, jak jsme měli původně v plánu,“ stojí ve včerejším prohlášení společnosti SMO Orlová, které poskytla médiím k situaci, která momentálně hýbe částí Orlové.

Původní článek čtěte zde.

Předseda Bytového družstva Orlová Jan Katauer je klidný. „Tohle vydírání a zastrašování si nenecháme líbit. Lidé ze Státní energetické inspekce mi potvrdili, že družstvo postupuje v souladu se zákonem, když se snaží o vybudování vlastních předávacích stanic,“ řekl včera Katauer.

Podle něj byla výzva SMO o zastavení dodávek teplé vody, která se nedávno objevila ve schránkách družstevníků, pouze zastrašování, protože distributor tepla prý nemá podle zákona možnost přerušit dodávky tepla.

„Zákon situaci, v níž jsme se ocitli my, tedy, že jsme se rozhodli vybudovat si vlastní zařízení, nezakazuje. Distributorovi naopak za případné přerušení dodávek hrozí odnětí licence,“ tvrdí Jan Katauer.

Vedení bytového družstva už také v této věci podalo trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.

„Ani já, ani rada města nemůže vedení společnosti SMO nutit k nezákonným krokům. Pravdou je to, že smlouva o dodávkách tepla bohužel opravdu není uzavřena a já mohu učinit jediné, a to vyzvat obě strany sporu, aby opět usedly k jednacímu stolu,“ prohlásil Mojžíšek.