Nehlášený předvolební mítink, navíc v blízkosti školy neušel řediteli tamní Základní školy s polským jazykem vyučovacím, který ihned zakročil.

„Vyhodil jsem je z foyeru školy i od vchodu,“ řekl ředitel Marek Grycz. Sociálně demokratičtí agitátoři se však nevzdali a s růžemi a pastelkami oslovovali lidi na chodníku před školu, odkud je však už ředitel školy ze své pravomoci vykázat nemohl.

Vedení českotěšínské sociálně demokratické buňky tvrdí, že na jejich agitaci není nic špatného nebo dokonce nelegálního. „Naši lidé byli u všech škol, ale nikde nešli dovnitř, vyjma té polské školy. Tam to byl trochu problém,“ přiznal předseda ČSSD v Českém Těšíně Petr Procházka. Českotěšínský starosta Vít Slováček (KDU-ČSL) tento způsob předvolební agitace odsoudil.

„Nevím o tom, že by se v porevoluční době prováděla politická agitace na území škol. Školský zákon to jednoznačně zakazuje,“ prohlásil s tím, že pokud tak činili před budovou školského zařízení, zákon neporušili. „Osobně však takovýto způsob politické agitace odsuzuji,“ uvedl Slováček.