Letos však na nejlepší čeká mimořádná odměna: se třemi nejlepšími pekaři se setká Česko-slovenská SuperStar Martin Chodúr.

Přinesené buchty budou dobrovolníci prodávat u vstupu do parku Boženy Němcové, celý výtěžek použije Barborka na vzdělávání dětí. „Chceme zapojit hlavně děti, aby se svými maminkami něco upekly a pomohly dobré věci,“ vysvětlil nápad na zapojení idolu puberťáků předseda Občanského sdružení svatá Barbora Vladislav Sobol.

Buchty či jiné pekařské výrobky mohou děti s rodiči přinést tuto sobotu mezi 10. a 14. hodinou do centra Agape na rohu Masarykova náměstí. „Porota pak všechny výrobky posoudí, hodnotit se bude chuť i vzhled. Autory tří nejlepších buchet či koláčů vyhlásíme kolem půl páté před Chodúrovým koncertem v amfiteátru letního kina,“ dodal Sobol.

Martin Chodúr se podle organizátorů Hornických slavností nenechal dlouho přemlouvat. Jeho tatínek pracuje ve společnosti OKK Koksovny, což je ostravská sesterská firma OKD. K horníkům má proto blízko a rád je podpoří.

„Jsem velmi potěšen, že se kromě koncertu mohu zapojit do charitativní akce Barborky. Setkání s dětskými fanoušky jsou vždy plné pozitivní energie,“ vzkazuje všem soutěžícím Chodúr.