Rekonstrukce ledové plochy na karvinském zimním stadionu začala letos v červnu a měla původně skončit před pár dny, koncem srpna. Nový termín dokončení je o měsíc posunut. Zpoždění prací tak narušilo přípravu karvinských hokejových družstev.

Manažer hokejového klubu SK Karviná Dalibor Boniatti měl hodně perné léto. „Nezbývá nám, než trénovat v okolních městech, na ledových plochách v Orlové, v polském Jastrzębiu a podobně,“ vysvětlil Boniatti.

SK Karviná totiž není jen tým dospělých, ale především desítky dětí a mládežníků, které neměly v letních měsících možnost trénovat na karvinském ledě. Přitom start mistrovských soutěží je za dveřmi. Například dorostenci hrají již o tomto víkendu.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti StaRS Karviná, která zimní stadion spravuje a rekonstrukci plochy zorganizovala, uznává, že situace je to nemilá a mnohým komplikuje plány.

„Chápu, že je to nemilé zpoždění, ale my jsme v tom nevinně. Problém vznikl tak, že dodavatelská firma, která nám má dodat strojovnu zařízení na výrobu ledu, ohlásila, že má problém a strojovna tudíž bude později,“ popsal problémy Petr Dyszkiewicz.

Potíže při rekonstrukci a hlavně pozdní zahájení sezony berou mnozí lidé od hokeje nelibě. Proč se nezačalo s rekonstrukcí dřív?

Podle Dyszkiewicze začaly samotné práce v nejbližším možném termínu. „Led končil v březnu, a hned poté probíhalo výběrové řízení. Předání stavby se ale opozdilo, protože dvě firmy, které se tendru zúčastnily, se proti jeho výsledku odvolaly. Tak tedy vznikla téměř pětitýdenní prodleva. Předání stavby jsem podepisoval hned, jak jen to bylo možné,“ hájí se Dyszkiewicz.

Do konce září tudíž budou členové místního hokejového oddílu trénovat mimo Karvinou a případné mistrovské zápasy musí přesouvat, či měnit pořadatelství

„Pro nás to znamená zase spoustu vyjednávání se soupeři, svazem, odklady termínů domácích zápasů či výměny pořadatelství,“ objasňuje sekretář SK Karviná Dalibor Boniatti.

Náměstek primátora města Karviné Petr Juras v této souvislosti pochválil vedení SK Karviná za to, jakým způsobem na nečekanou situaci zareagovalo.

„Výkonný výbor se postaral hlavně o děti, aby měly kde trénovat. I tak přišli malí hokejisté o spoustu volného času z prázdnin. Cestování za ledem po městech v regionu muselo být únavné,“ upozornil Juras a podivil se, jak je vůbec možné, že k celé situaci došlo. „Zpoždění prací je nepříjemný problém. Hokejový klub za něj ale nemůže, vina leží na někom jiném,“ konstatoval.

MARTIN RUŠČIN
TOMÁŠ JANUSZEK