Do Senátu se snažil dostat již před čtyřmi lety v sousedním karvinském obvodě za Nezávislé demokraty Vladimíra Železného.

Také tentokrát se pokusí uspět několikanásobný kandidát do Europarlamentu, Senátu i kraje, Jan Szotkowski. Ten tentokráte opustil své Hnutí na podporu hasičů a dalších dobrovolníků a bojuje za Suverenitu – blok Jany Bobošíkové, stranu zdravého rozumu.

V současné sobě je senátorem za volební obvod č. 73 bývalý starosta Třince Igor Petrov. Letos usiluje o znovuzvolení za koalici Starostové a nezávislí s podporou TOP 09.

Za ODS kandiduje bývalá jablunkovská zastupitelka a učitelka Dagmar Adamová. Sociální demokracie chce do Senátu dostat také Jablunkovana Petra Gawlase, který se neúspěšně snažil na jaře získat křeslo poslance.

Komunisté vyslali do boje zkušeného matadora v komunální politice dvaašedesátiletého Miroslava Boublíka, který je v současnosti i členem krajského zastupitelstva.

Nováčkem na politickém kolbišti je lékař Stanislav Czudek z Mostů u Jablunkova. Veřejnost ho zná jako spoluzakladatele třinecké Nemocnice Podlesí a Onkologického centra v Novém Jičíně.

Za lidovce kandiduje středoškolský učitel, jednačtyřicetiletý Michael Trojka z Třince.

Z osmi kandidátů má podle údajů Magistrátu města Frýdek-Místek vysokoškolský titul šest z kandidátů, tři jsou inženýry, dva magistry. Nejvyšší vzdělání má Czudek, který je docentem a kandidátem věd.