Havířov navštívili členové technické komise z Belgie, Maďarska, Slovinska a Velké Británie v čele s generálním tajemníkem Florintu (mezinárodní organizace sdružující floristy) Toine Zwitserloodem z Holandska. Cílem zářijové schůzky bylo odsouhlasení nejdůležitějších dokumentů pro konání celé akce – propozice soutěže, soutěžních disciplín, programu a časového harmonogramu celé soutěže.

Představitelé Florintu se na organizační schůzce a inspekci zajímali také o dosavadní postup v připravenosti soutěže Europa cup 2011.

„Komice chtěla vidět nejen všechny prostory, ve kterých se bude soutěžit, ale také byla například zvědava na konkrétní podobu stánků a soutěžních míst. Na přetřes přišly i takové detaily jako jsou velikost stolů a židlí nebo barva soutěžního prostoru, na kterém lépe vyniknou květiny. Vybírala se ale také barva stuhy omezující různé prostory. V časově náročném jednání jsme nechtěli zapomenout na sebemenší detail,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk.

Město Havířov už pro organizaci mistrovství zajistilo zařízení, ve kterých se akce bude konat, konferenční místnosti a ubytovací i stravovací kapacity. Komisi navštívila Kulturní dům Radost, Městskou sportovní halu, Kulturní dům Petra Bezruče a náměstí Republiky.

„Zástupci Florintu sice působili nejdříve trochu přísně, ale nakonec nás za současný stav příprav chválili. Myslím si, že jsme nic nepodcenili, a to se muselo na kladném hodnocení projevit,“ dodal Osmanczyk.

Mistrovství Evropy ve floristice se uskuteční v 31. srpna až 5. září 2011.