Slavnosti doprovodí lidová veselice s lunaparkem a bohatým občerstvením. Nedělní oslavy začínají už v 8 hodin děkovnou mši v jazyce českém, následuje pontifikální děkovná mše svatá za předsednictví Jeho Excelence, Biskupa Františka Václava Lobkowicze, ordináře ostravsko-opavské diecéze.

V 16 hodin čeká na návštěvníky Jubilejní koncert klasické hudby v provedení: Pavel Rybka - varhany, Andrea Jurčíková - soprán, Klemens Slowioczek - basbaryton, Beladona Quartet, PS Chorus. „Na tento koncert je vstup zdarma,“ řekl starosta obce Ondřej Feber.

Ta hlavní hvězda vystoupí v závěru slavnosti - skupina Čechomor. Koncert se koná od 19 hodin na svažité louce pod kostelem, kterou pořadatelé navíc zakryjí před případnou nepřízní počasí obrovskými stany. Po koncertu si posluchači mohou počkat na bohatý ohňostroj, který propukne v 21 hodin.

Obec se navíc rozhodla dotovat vstupenku na koncert. V předprodeji, který byl zahájen první zářijový den, ji lze koupit za 120 korun, na místě pak za 150.

„Obvykle se vstupenky prodávají za více než dvojnásobek takže je to velmi výhodná nabídka. Navíc v kraji Čechomor už letos vystupovat nebude,“ potvrdil Czeslaw Cieślar z pořádající agentury SoundAttack.

Vstupenky už mohou zájemci zakoupit v předprodeji v informačních centrech od Mostů u Jablunkova až po Karvinou, dále on-line v síti společnosti Eventime, přímo ve Stonavě pak na obecním úřadě a v budově PZKO.

Podle starosty Ondřeje Febra padla volba na Čechomor, který je zárukou kvalitního koncertu a má své posluchače ve všech věkových kategoriích. Kapela je dobře známa i v sousedním Polsku a na Slovensku.