V Havířově se v neděli neoddává, ale matrikářky vyšly zájemcům vstříc. „Žádost o svatbu v tomto atraktivním termínu podaly již dva páry, a tak budeme přijímat i další žádosti. Zájemci se mohou hlásit na matriku,“ řekla Jana Pondělíčková, mluvčí havířovského magistrátu.

I v Orlové se našli snoubenci, pro které se snad desítka stane šťastným číslem. „Zatím je na tento den objednaná jedna svatba, ale pokud se přihlásí další, neměl by být problém,“ řekla Nataša Cibulková, mluvčí Orlové.

To v Karviné ani Bohumíně o svatbu v tomto datu zatím nikdo nestál, a tak to vypadá, že veselka nebude. „O magické datum 10. 10. 2010 zatím u nás v Bohumíně neprojevili snoubenci zájem, zato 2. října proběhnou na radnici hned čtyři svatby,“ řekla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. Oddávající v Karviné už vyhlíží jiný atraktivní termín, a to 1.1.2011. „To bude sobota a v tento den by měly být sňatky na zámku, ale zatím nemáme žádné zájemce,“ řekla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

Ze statistik lze vyčíst, že novomanželů je každý rok méně. Nejlépe je na tom Havířov. „Zatím u nás bylo oddáno 232 párů a další zhruba stovka má svatbu objednanou do konce roku,“ uvedla Pondělíčková. O dost hůře je na tom druhé největší město v okrese. V Karviné si každý rok řekne své ano v průměru 230 párů, letos tak zatím učinilo 155 a dalších třicet se k tomu chystá. I čísla z Bohumína potvrzují menší zájem mladých lidí o sňatky. Zatímco před čtyřmi lety zde proběhlo 146 svateb, loni to bylo už jen 118 a letos si zatím slíbilo věrnost 55 párů. V Orlové i Českém Těšíne počty novomanželů stagnují a pohybují se okolo stovky.

Další magické datum čeká na neoddané páry za více než rok, bude to pátek 11.11.2011.