Diskotéka však znamená hluk dlouho do noci nejen uvnitř objektu, ale také před ním - taxíky a odcházející a hlučící, často podnapilí hosté.

Lidem bydlícím opodál už neustálý kravál a nepořádek před klubem Alcatraz vadí, a proto si postěžovali. Zatím dopisem do redakce Deníku. „Proč se někde zakazuje hudba ve 22 hodin, ale v Alcatrazu duní hudba v pátek a sobotu někdy i ve tři hodiny ráno,“ ptá se v dopise rozzlobený nájemník, který však neuvedl své jméno.

Podle něj dělá hluk nejen hudba, ale také lidé a taxíky, které k podniku přijíždějí a odjíždějí prakticky celou noc. „Do čtyř do rána tady pak pořvává a chichotá se rozjařená mládež. Nedá se spát!“ tvrdí pisatel dopisu.

Šéf Městské policie Petr Bičej připustil jisté problémy, které strážníci řešili s taxikáři ohledně zákazu vjezdu. „Ovšem kvůli rušení nočního klidu jsme k Alcatrazu nevyjížděli. Toto je pro mne novinka,“ řekl Bičej.

Stěžovateli však nevadí jen noční hluk, ale stěžuje si také na rozbité chodníky, nedostatek odpadkových košů a chybějící lavičku u autobusové zastávky. Strážníci však prý žádné stížnosti na tento podnik dosud neměli.

„Nikdo si nestěžoval ani na hlasitou hudbu, ani na rušení nočního klidu v okolí klubu, každopádně je to pro mě podnět, abychom se na to zaměřili,“ uvedl Bičej.

V Karviné platí od začátku tohoto roku novela vyhlášky o pořádání kulturních akcích, která mimo jiné určuje, že plesy a diskotéky musí v pátky a soboty skončit do čtyř hodin do rána, v ostatních dnech do půlnoci. Vymezuje také čtyři oblasti ve městě, kde musí organizátoři akci ukončit do dvaadvacáté hodiny.

Klubu Alcatraz se však tento přísnější zákaz netýká.

Lukáš Trnka