Městská policie Havířov připravila preventivní projekt nazvaný (Ne)bezpečný internet. Ten je určen žákům pátých tříd základních škol a v úterý měl svou další část.

Strážníci pořádají v rámci projektu na školách preventivní besedy. Na základě zájmu rodičů připravili tentokrát akci pro rodiče v budově ZŠ Hrubína. Jedná se o první besedu tohoto tématu pro rodiče. V případě zájmu budou další následovat.

O tuto akci byl mezi rodiči mimořádný zájem, přišlo téměř 200 lidí.

„Úterní beseda v podstatě navazovala na tu, kterou absolvovali naši žáci před prázdninami. Městskou policii musím za tuto akci pochválit, protože prezentace byla velmi dobře a zajímavě připravená, což se setkalo kladným ohlasem. Už zájem rodičů napovídá, že se jedná o zajímavé téma. Tyto besedy mají určitě smysl a mohou lidem hodně pomoci,“ míní ředitel ZŠ Hrubína Miroslav Hlavačka.

Skutečné příběhy

Preventistky městské policie připravily pro besedu projektovou prezentaci doplněnou o ukázky skutečných příběhů obětí nebezpečného internetu. V rámci těchto besed jsou připraveny také preventivní letáky s touto tématikou, které jsou určeny pro děti a jejich rodiče.

„Cílem tohoto projektu je upozornit žáky a rodiče na nebezpečí používání elektronických prostředků a na nebezpečí internetové komunikace, jako je např. seznamování se přes internet, poskytování informací o své osobě nebo o svých blízkých, odesílání osobních fotografií apod. i na nebezpečí a případy kyberšikany, jakož i na možnosti řešení takových situací,“ přiblížila mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.