Zkouška trpělivosti karvinských řidičů začala po vyfrézování vozovky. Přípravné práce na položení nového asfaltového povrchu skončily už před 14 dny, od té doby čeká cesta v dezolátním stavu na chvíli, kdy se zde zase vrátí těžké stroje a konečně se zde bude klást asfalt.

Komunikace, která je v majetku města, musí být opravena do 16. října. Do té doby ale bude i nadále cloumat s nervy karvinských šoférů.

„Cesta se opravit musí, takže trochu toho nepohodlí bude prostě nutné vydržet. Naší hlavní podmínkou bylo to, aby opravy běžely za provozu, byť omezeného. To i vzhledem k probíhajícím opravám domů RPG v Karviné-Novém Městě,“ uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.

Silnice sice v současnosti průjezdná je, šetrná k vozidlům ale nikoliv. Stroje by se podle zástupců firmy, která zakázku pro město provádí, měly na místo vrátit v příštích dnech.

„Při frézování cesty jsme narazili na určité problémy, kvůli kterým jsme museli odložit některé práce,“ zdůvodnil současný stav silnice zástupce firmy Alpine.

Dodal, že asfaltový povrch se bude klást v první půlce října, což si vyžádá dopravní omezení. „V době, kdy bude firma klást asfalt, bude úplně uzavřena část třídy Osvobození. Uzavírka by měla trvat maximálně jeden týden,“ řekl pracovník firmy Alpine.

Kdy přesně to bude, dnes ale nikdo neví. „To je věc stavební firmy. Pro nás je podstatné, aby bylo hotovo do 16. října,“ dodala mluvčí karvinské radnice.