V posledních měsících totiž opakovaně čelili výpadkům elektřiny. „Za poslední týdny jsme byli po tmě nejméně ve čtyřech případech. Výpadky jsme přitom museli snášet především ve večerních hodinách, čímž byly ještě obtížnější. Nejde jen o komfort lidí, náhlými výpadky jsou ohroženy i všemožné elektrospotřebiče, a také potraviny, které musí být uchovávány v chladu, či mražené,“ spílá elektrárenskému gigantu místní obyvatel Richard Kutěj.

ČEZ se brání, podle zástupců společnosti lokalita nepatří k místům s častým výskytem poruch. „Zákazník měl pravděpodobně na mysli tři poruchy na nízkém napětí, ke kterým došlo ve dnech 2. a 3. září. Naši zaměstnanci ve všech případech po nahlášení poruchy vyjeli ihned na místo. Je potřeba říci, že se jim podařilo závadu vždy nejpozději do dvou hodin opravit,“ uvedla mluvčí skupiny ČEZ pro severní Moravu Alice Lutišanová.

Místní ale měli dle svých slov problémy s opakovanými výpadky v posledních týdnech vícekrát. V září poté začal kalich trpělivosti po dalších výpadcích pomalu přetékat.

„Navíc mě zaráží a považuji za nestandardní, abych jako plátce elektřiny musel ještě navíc platit hovorné za to, že na poruchu upozorním. Myslím, že bezplatná poruchová linka by měla být v takovýchto případech základem,“ shrnul Kutěj.

O bezplatné telefonní lince sice ČEZ údajně uvažoval, nakonec se k ní ale nepřiklonil. „Samozřejmě jsme zvažovali možnost nabídnout zákazníkům linku pro nahlašování poruch, tzv. Poruchovou linku, zdarma. Bohužel jsme narazili na problém zneužívání této linky ať už ze strany anonymních volajících nebo zákazníky pro řešení zákaznických požadavků, které s účelem Poruchové linky nesouvisí. S ohledem na to, že považujeme za prioritu rychlé odbavení našich zákazníků, není možné uvedenou linku provozovat zdarma,“ míní Lutišanová.

Budou muset místní nadále snášet komplikace, které jim výpadky proudu přivozují? „Chápeme, že nic není zcela bez poruch a k těmto situacím tak může čas od času docházet. Otázkou je, zda ČEZ těmto kolizím dostatečně předchází a zda je opravdu snaha jejich množství minimalizovat. Podle zkušeností z posledních několika týdnů o tom nejsme zcela přesvědčeni,“ shodují se místní.