Lidé bydlící podél nejvytíženější ulice ve městě budou trpět ještě několik dlouhých dnů v prachu a zápachu taveného asfaltu a výfukových plynů stavebních strojů. Lidé už si stačili všimnout, že práce běží velmi pomalu. Firma už sklidila kritiku za to, že s asfaltováním začala až v pondělí a nevyužila víkend, kdy doprava v centru města není tak hustá.

V pondělí odpoledne asfaltéři zavinili totální dopravní kolaps, když v největší dopravní špičce svedli dopravu jen do jednoho jízdního pruhu a auta zablokovala nejfrekventovanější dopravní uzel – velký kruhový objezd. Čtěte ZDE.

O to větším překvapením byla laxnost pracovníků, kteří v úterý uvedli své stroje do pohybu až před devátou hodinou. Směnu ukončili ještě dříve než v pondělí, když mašiny opustili už po 17. hodině. S touto rychlostí nemají obyvatelé města a řidiči žádnou jistotu, kdy budou práce dokončeny. Jejich průběh může navíc kdykoli zhatit počasí. Stroje i lidé sice mohou pracovat i za nízkých teplot, za deště by však práce musela být přerušena.

„V souvislosti s opravou Hlavní třídy zaznamenáváme potíže v dopravě a registrujeme stížnosti na prašnost. Práce však nechává provádět Ředitelství silnic a dálnic a město je nemůže nijak ovlivnit,“ řekla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

K dobru asfaltérů slouží skutečnost, že svou práci odvádějí s maximální pečlivostí. Na vyfrézovaný podklad jsou pokládány jednotlivé vrstvy, na které je následně za vysoké teploty s pomocí plynových hořáků pokládána finální asfaltová vrstva. Tento postup byl zvolen kvůli vysokému dopravnímu zatížení.