Rybářský kroužek působící pod volnočasovým střediskem Juventus, takto prezentoval svou činnost v rámci akce „Barevný podzim“, která v parku v neděli probíhala. „Máme to tady rozdělené na dvě části. V jedné části jsou nerybáři, tedy děti, které jsou úplnými nováčky. Těch dorazilo asi deset, mezi nimi je šest dívek. Nováčkům jsme připravili místo a výbavu a teď za dozoru zkušených rybářů zkouší chytit své první úlovky,“ říká vedoucí rybářského kroužku v Karviné Miroslav Lipovský.

Jen o pár desítek metrů dál seděla větší skupinka těch dětí, které již mají s rybařením zkušenosti. „To jsou chlapci a dívky, kteří chodí na kroužek tady v Karviné. K loňskému roku kroužek čítal 28 dětí, letos máme zatím dětí patnáct. Dnešním dnem ale letošní působení kroužku teprve začíná. Scházíme se vždy o sobotách v Juventusu, podle domluvy se poté přesouváme tady ke srubu,“ shrnul Lipovský.

Nedělní akce v sobě měla i soutěžní podtext. Mladí rybáři soutěžili v tom, kdo je nejlepší v praxi, ale i v teorii. „Dnes děti soutěží jak ve vědomostní části, kdy musí prokázat znalosti o rybách. Na tabuli vidí nejrůznější druhy, které musí rozeznat. Druhá část je pak ta praktická, kdy dostanou za každou chycenou rybu body. Výsledky z teoretické a praktické části se sčítají a celkový výsledek určí pořadí,“ dodal vedoucí kroužku.