Nejvyšší představitelka obce Lydie Vašková si s dodržováním zákonů velké starosti nedělá. Opakovaně a zcela úmyslně porušuje i ten nejzákladnější, který by měl být jejím každodenním chlebem. Zákon o obcích zcela přesně stanoví, že zastupitelstvo musí být svoláno nejméně jednou za tři měsíce. Tuto lhůtu Vašková promeškala už jednou, když zastupitelstvo nesvolala v květnu, ale až v červnu. Čtěte ZDE

Další zasedání zastupitelstva se mělo konat nejpozději 16. září. Radnice však dosud nevydala pozvánku a nestanovila termín. Starostka Vašková porušuje zákon s plným vědomí, že jí za to vedle ostudy a kritiky opozičních zastupitelů nic nehrozí. Úřady by mohly zasáhnout až ve chvíli, kdy by se zastupitelstvo nesešlo déle než půl roku.

„My na nezákonné počínání starostky upozorňujeme opakovaně. Jako zastupitelé nevíme, kdy bude zasedání svoláno. Jednání starostky jen potvrzuje neutěšenou situaci na těrlické radnici,“ řekl opoziční zastupitel a bývalý starosta Vavřinec Fójcik. Samotná starostka se pro Deník dlouhodobě odmítá vyjadřovat a nemá zájem poskytovat informace.