Hlas z podnikového amplionu chvíli po poledni zalarmoval zaměstnance k evakuaci kvůli úniku chlóru ze zásobníku chlóru. Na místo dorazilo pět hasičských jednotek. V protichemických oblecích zachránili hasiči ze zásobníku člověka, který se chlóru nadýchal. Naštěstí šlo jen o cvičení.

„Taková cvičení mají prověřit spolupráci jednotek a připravenost zaměstnanců k evakuaci. Pořádáme je dvakrát ročně, jednou jde o cvičný chlórový poplach a jednou o cvičný požární poplach. Jde o to, že v první fázi se problém snažíme řešit sami za pomoci naší vlastní hasičské jednotky, která zná podnik a jeho technologie nejlépe. Pokud je problém vážnější a cítíme, že ho bez další pomoci nezvládneme, voláme pak složky integrovaného záchranného systému,“ uvedl technik bezpečnosti práce a požární ochrany Bochemie Petr Kopia.

Při cvičném chlórovém poplachu zasahovali jak hasiči z Bochemie, tak profesionálové z Bohumína a Karviné i dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. Do akce nasadili protichemické obleky, dýchací přístroje i dekontaminační sprchu.