„Většina těch nových lokalit přibyla z naší iniciativy, protože původní vyhláška se zaměřovala hlavně na centrum města, ale neřešila další části, kde byly podobné problémy,“ uvedl velitel bohumínských strážníků Karel Vach.

Většina z deseti lokalit, o které se vyhláška rozšířila, je v Novém Bohumíně, v Pudlově a Skřečoni jde o ulice Na Chalupách, respektive 1. máje. Alkoholové dýchánky by také měly vymizet z Nádražní a Bezručovy ulice, či z nově opraveného Rafinérského lesíka.

„Nejde o to postihovat lidi, kteří si na ulici otevřou plechovku s pivem. Zaměřujeme se proti takovým těm hloučkům, které se tvoří okolo prodejen a večerek, pijí alkohol, dělají binec a lidé si pak na ně stěžují,“ vysvětlil důvod změn Vach.

Zmíněná vyhláška rovněž zakazuje pití alkoholu na autobusových zastávkách a v okruhu sta metrů od školských zařízení. Nevztahuje se naopak na zahrádky restaurací a kulturní akce pořádané v parku či na náměstí, stejně tak je možné bez strachu z pokuty slavit v ulicích Bohumína začátek nového roku. Obdobné vyhlášky platí také v Karviné, Havířově a Českém Těšíně.

(lg)