„Mám z toho ohromnou radost. Je vidět, že naši svěřenci jsou dobří, když prošli náročnými kritérii při castingu,“ říká hlavní trenérka Krasobruslařského klubu Orlová Věra Kramná.

Casting proběhl počátkem června v Kravařích a choreograf František Blaťák si vybral hned sedm mladých orlovských krasobruslařů. V představení, jež má premiéru 9. a 10. října na zimním stadionu ve Frýdku-Místku, si zahraje například nejlepší orlovský krasobruslař posledních let Tomáš Janečko, který dostal roli jednoho z loupežníků. Kromě něj můžete v představení na ledě vidět i Tomášovu sestru Žanetu, Kateřinu Kubienovou, Terezu Hejhalovou, Martina Krhovjáka, Katku Matějíčkovou a Patrika Timčáka.

„Všichni pilně trénují určené role na zimním stadionu ostravské Sarezy, kde probíhají celodenní nácviky,“ dodala Kramná s tím, že v představení, které se hrálo na přelomu tisíciletí, si také zahrály orlovské krasobruslařky – sestry Vargovy.

Pro ty současné krasobruslaře to bude velká zkušenost a zábava. „Jsem na takovéto akci poprvé a docela se těším. Hraji společně Tomášem Janečkem loupežníka a ještě nějaká zvířátka,“ svěřil se Martin Krhovják, jenž závodí za žákovskou kategorii.

Není pochyb, že trénink na lední show bude náročný. „Náročný určitě je, ale věřím, že to zvládnu. S bruslením nebo s nějakými skoky problémy nemáme, stejně sladění nějaké sestavy s hudbou. Vždyť to vlastně děláme dnes a denně na trénincích, Choreografy spíš zajímalo, jak dokážeme ztvárnit danou postavu podle hudby,“ líčí Martin Krhovják a dodává, že se na představení velmi těší. „je to nádherná podívaná,“ říká.

Oproti prvnímu představení Mrazíka na ledě, které se hrálo někdy před deseti lety, vystupuje v novém nastudování o něco méně celebrit. „Na kráse mu to však určitě neubere,“ říká Věra Kramná.

Také nyní diváci uvidí v rolích Nastěnky a Ivana český krasobruslařský pár Kateřina Beránková – Otto Dlabola, v seznamu celebrit ani tentokrát nechybí herec Martin Dejdar anebo muzikant Vilém Čok.