„Pořadatelé nás už informovali, že jsme obdrželi jednu z cen. To, jaká bude, se dozvíme 6. října přímo v dějišti festivalu v Karlových Varech,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Multimediální DVD pro město zpracovala havířovská společnost T.I.S - Turistické informační systémy. Je zhotoveno v české a anglické jazykové mutaci a zájemci si je mohou zakoupit v Městském informačním centru za padesát korun. V první edici město vydalo dva tisíce kusů, když je oproti svému předchůdci je zaměřené více na turistický ruch.

„Nechybí důležité informace z dějin města, ale velký prostor dostaly především zajímavosti a atrakce v současném Havířově i jeho okolí. Z tohoto pohledu budou možná překvapeni i mnozí obyvatelé města, protože je DVD zavede do malebných zákoutí a nabídne jim několik možností, kam vyrazit na zajímavý výlet a především jak smysluplně v Havířově trávit volný čas,“ řekla Pondělíčková.

Mezi perličky se řadí virtuální procházka městem složená ze šestnácti 3D fotografií a netradiční technické řešení tipů na výlety, kdy výletník může virtuálně absolvovat trasu na mapě a prohlédnout si, kde jej čeká jaká zajímavost.

Na DVD je také bohatá fotogalerie současného města a několik krátkometrážních filmů o Havířovu a jeho životě a hra Poznej Havířov.