Odchyt a chvilkové ubytování zcela neznámého pavouka bylo pro zaměstnance útulku doposud asi největším zpeřením jejich práce. Když vedoucí Dagmar Poláková zjistila, že se jedná o jedovatý druh, byla hodně ráda, že na něj nikdo nesáhl.

„O prázdninách nás zavolali z jedné zeleniny v Havířově-Městě, že tam mají velkého pavouka, ať si pro něj přijedeme. Jedné z prodavaček se ho podařilo uvěznit ve sklenici. Po odchytu jsme pavouka předali zkušenému chovateli v Třinci, který byl úlovkem hodně překvapen. Podle háčků jenom poznal, že se jedná o samce, ale co se týká druhu, nebyl si jistý. Řekl jen, že u nás v republice nikdo takové pavouky nechová a pavouk putoval do Brna. Dodnes čekám na zprávu, o jaké zvíře přesně šlo, ale mám potvrzeno, že se jedná o jedovatý druh,“ přiblížila Poláková s tím, že pavouk přicestoval s největší pravděpodobností v zásilce s banány.

Útulek není určen jen pro psy a kočky, ale pro všechna zvířata. Byli zde například ubytováni také papoušci nebo činčila. „Jednalo se pokaždé o zvířata, které lidé odložili v kleci u popelnic a dovezla nám je městská policie,“ vysvětlila Poláková.

I když praská útulek ve švech, není jeho kapacita ještě překročena. Zaměstnancům útulku se totiž naštěstí daří umisťovat zvířata k dalším zájemcům. „Hodně nám pomáhají internetové stránky a informační tabule ve městě. Navíc chystáme další akce, které by nám měly v tomto ohledu opět pomoci. Hodně nám pomáhají lidé, kteří nosí piškoty nebo krmení. Za to bych jim chtěla hodně poděkovat. Zároveň bych přivítala další pomoc, hlavně v podobě pamlsků pro psy a piškotů, kterých není nikdy dost,“ dodala Poláková.