Až tehdy bude totiž investor, firma Kompakta Invest, vědět, zda na jeho realizaci bude mít dostatek peněz. Stavět víceúčelovou halu totiž může jen v případě, že na to získá dotaci.

„Letos v červnu společnost oznámila, že investice je podmíněna získáním dotace na zabezpečení finančních prostředků. O přidělení dotace by se mělo rozhodnout do března příštího roku,“ uvedla mluvčí města Nataša Cibulková.

S nejlepší nabídkou na přestavbu staré kotelny na moderní sportovní halu oslovila firma město loni. Pak se však projekt kvůli nedostatku peněz pozastavil. Firmě se totiž nepodařilo získat potřebný úvěr.

Radní, kteří nejprve zvažovali ukončit s firmou Kompakta Invest nájemní smlouvu, se však nakonec rozhodli dát jí ještě jednu šanci a vyčkat do jara příštího roku.

„Pokud se společnosti nepodaří dotaci získat, dojde zřejmě k ukončení nájemní smlouvy mezi ní a městem a to formou dohody,“ nastínila Cibulková. Poté by se hledal nový zájemce o tento projekt, který se dokonce před pár týdny objevil.

„Nejmenovaná firma chtěla projekt od společnosti Kompakta Invest odkoupit, ovšem jednání mezi oběma subjekty nedopadlo dobře a nový zájemce pro tuto chvíli od svého záměru odstoupil,“ dodala mluvčí města.

Až do jarních měsíců příštího roku tak bude projekt stát na mrtvém bodě.