Přijďte jasně říct svůj názor k volebním urnám. Volební místnosti jsou otevřeny dnes od 14 do 22 hodin, zítra mezi 8. a 14. hodinou.
Voliči budou vybírat z více než 2700 kandidátů a 30 politických stran, hnutí a koalic. Počet zastupitelů v jednotlivých městech je různý podle velikosti obce. Nikde se počet zastupitelů neredukuje.

Senátní obvod Frýdek-Místek zcela nerespektuje správní uspořádání okresů, a proto kandidáta do Senátu za obvod č. 73, jenž zahrnuje část Frýdecko-Místecka, Český Těšín a okolí, Třinecko a Jablunkovsko, budou volit i lidé v Českém Těšíně, Chotěbuzi, Těrlicku a Horních Bludovicích. Vybírat senátora se bude z osmi kandidátů. Pokud žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu všech odevzdaných hlasů, bude se příští týden konat druhé kolo senátních voleb.

Na hladký průběh voleb budou dohlížet i policisté.

„V době konání voleb bude na veřejný pořádek dohlížet potřebný počet policistů. Hlídky budou mít svá stanoviště v okolí volebních místností a v místech, kde by mohlo dojít v souvislosti s volbami k narušení veřejného pořádku. Policisté budou spolupracovat s okrskovými volebními komisemi při přijímání nezbytných opatření k odstranění negativních jevů, které by mohly narušit důstojný průběh voleb nebo sčítání a převoz volebních výsledků,“ uvedla Darina Majková z tiskového oddělení moravskoslezské policie.