Sociální demokraté dosáhli drtivého vítězství (získali 50,31 procenta), naproti tomu ODS získala necelých 11 procent hlasů.

„Takové vítězství nečekal asi nikdo. Osobně jsem v pesimistické variantě čekal 35 procent, v optimistické 40 procent, ale toto určitě ne. Je to pro mne obrovské překvapení,“ komentoval drtivé vítězství své strany ve volbách dosavadní karvinský primátor a lídr ČSSD Tomáš Hanzel.

Zatím nechtěl ani naznačit, jak by mohlo vypadat nové složení městské rady. Sdílnější nebyl v odpovědi na otázku, zda vítězná ČSSD vytvoří s některou ze stran koalici. „Teď na to vůbec nemyslíme, teď budeme slavit a užívat si vítězství,“ řekl krátce po osmé hodině večer, po sečtení všech hlasů Hanzel.

Ve volebním štábu ODS v restauraci Oceán naopak vládla doslova pohřební nálada. „Jsem zklamán. Myslím si, že práce zástupců ODS na radnici za poslední čtyři roky byla viditelná, ovšem voliči to zřejmě nepochopili,“ komentoval stroze volební výsledek své strany lídr ODS a dosavadní náměstek primátora Petr Juras

Jeho strana zaznamenala padesátiprocentní ztrátu oproti výsledku v roce 2006. „Pro mě je to vzkaz voličů, že ODS je v Karviné vnímána špatně,“ dodal Juras

V novém zastupitelstvu bude chybět KDU-ČSL. Sdružení Naše Karvinsko, které těsně před volbami přišlo o lídra a dalších deset kandidátů, bude mít nakonec dva mandáty.

Sociální demokraté budou mít 24 mandátů, komunisté 10, ODS 5 a Naše Karvinsko 2. Ustavující zastupitelstvo by se mělo sejít 2. nebo 9. listopadu.